2
Muzyka klasyczna,

Rozbudowany syntezator, łączący brzmienie przeszłości i przyszłości

Fascynują Was możliwości brzmieniowe współczesnych instrumentów? Muzyka od wielu lat jest Waszą pasją? Niezależnie od tego czy komponujecie amatorsko i w domowym zaciszu czy też profesjonalnie dla zdecydowanie większej grupy odbiorców, każdy syntezator jaki znajdziecie w naszej ofercie z pewnością pozwoli Wam uchwycić w dźwiękach Waszą wrażliwość.

Proponujemy modele najbardziej cenionych producentów, wyposażone w niezliczoną ilość możliwych do zastosowania audialnych kombinacji. Setki emulowanych instrumentów, możliwość dowolnej modulacji dźwięku w czasie, tak by brzmiał dynamicznie i wyjątkowo czy opcja nakładania na siebie równolegle wielu ścieżek to tylko niektóre z funkcjonalności oferowanych modeli, co każdy utwór powstały w oparciu o nasz syntezator uczyni rozbudowanym i wyjątkowym.

Dodatkową zaletą jest też możliwość pracy na tak zwanym czystym dźwięku, czyli spontanicznych prób z poszczególnymi nutami i instrumentami, w efekcie których, często niespodziewanie, nawet laikowi z pewnością uda się stworzyć bardzo ciekawą kombinację melodyczną.

Syntezator to bowiem instrument, przy którym nie jest konieczne bycie erudytą w zakresie podstaw kompozycji – intuicyjne eksperymenty często przynoszą tu znacznie więcej pożytku i korzyści, pozwalając stworzyć nośną i przebojową dźwiękową narrację, która zachwyci niemal każdego słuchacza. W taki właśnie sposób powstała niezliczona ilość hitów, a nawet wiele gatunków i podgatunków muzycznych, jak choćby tak ciekawa muzyka jak acid house.

Proponowane modele mają również swoje znaczenie symboliczne, łącząc w charakterze swojego brzmienia swoisty hołd w stosunku do lat siedemdziesiątych i, szczególnie, osiemdziesiątych z futurystyczną wizją muzyki, która dziś stoi przede wszystkim doprowadzoną do perfekcji produkcją i troską o audialne detale.

Hity, nowości muzyczne
Jeśli więc zależy Wam na zanurzeniu się w dźwięki całym sobą, nie zwlekajcie! Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – proponujemy naprawdę bardzo korzystne ceny!

1
Muzyka klasyczna,

Muzyka działająca na zmysły

Znasz to uczucie, gdy masz ciężki dzień włączysz swoją ulubioną muzykę i zaczynasz patrzeć na wszystko inaczej? Już nie będę wspominać o tych wszystkich eksperymentach jak muzyka wpływa na nasze zmysły, samopoczucie, humor, a nawet zdrowie. Ludzie słuchający muzyki dużo rzadziej chorują i mają problemy psychiczne, najczęściej depresję, na którą muzyka może mieć zbawienne działanie. Działa ona na nas odstresowująco i może mieć nawet w niektórych przypadkach działanie przeciwbólowe. Człowiek jest osobą bardzo niestabilną emocjonalnie. Wystarczy puścić wesołą piosenkę, gdy ma zły humor i momentalnie może się on zmienić na lepszy, takie działanie też może występować w drugą stronę. Ciekawe jest, że każdy ma odmienny gust muzyczny. To pokazuje jak bardzo jesteśmy różni. Niby ciało to samo, a inne fale i dźwięki działają na każdego z osobna. Taniec z muzyką związany również jest najlepszą rozrywką, sposobem na ćwiczenia, poprawę humoru czy nawiązywanie kontaktów z innymi. Wspaniałe zalety można wymieniać i wymieniać. Włącz sobie swoją ulubioną piosenkę i daj się ponieść :).

5
Orkeistra,

Rola muzyki w życiu człowieka

Rzadko kiedy zwraca się należytą uwagę na fakt edukacji muzycznej w szkole podstawowej. To właśnie wtedy występuje niepowtarzalna okazja, żeby dzieci nauczyły się pierwszych podstaw i zasad, które są z tym związane. Na przykład warto poświęcić kilka lekcji na to, żeby młodzi ludzie poznali dokładnie wszystkie nuty i wiedzieli do czego one służą. Nie zawsze jest możliwość, żeby nabyć taką wiedzę w domu i szkoły są przecież od tego, aby stwarzać warunki do takiego rozwoju. Niejedna przyszła gwiazda muzyczna swoje pierwsze doświadczenia nabywała w trakcie śpiewania piosenek na lekcjach muzyki. Może to wyglądać nieco śmiesznie, lecz nikt nie zaprzeczy, że tak w istocie było. Dlatego też nie powinno się lekceważyć tego czynnika. Dążenie do zwiększenia liczy godzin przeznaczonych na muzykę to jak najbardziej pozytywne zjawisko, które należy z całych sił wspierać i kibicować takim pomysłom. Przysłuży się to dzieciom, które nabędą wrażliwość na dźwięki muzyczne. Osobną kwestią jest konieczność posiadania odpowiedniego nauczyciela tego przedmiotu, który będzie potrafił nawiązać dobry kontakt z dziećmi oraz stworzyć dobrą atmosferę na lekcjach. To naprawdę niezwykle istotne i warto o tym pamiętać w momencie podejmowania ostatecznej decyzji o przyjęciu nowego nauczyciela. Muzyka to przedmiot, który powinien być eksponowany przez autorytety z branży. Wspieranie inicjatyw mających na celu zwiększenie znaczenia muzyki na pewno zostanie pozytywne odbierane przez to środowisko. Jeszcze kilka lat temu brak było merytorycznej dyskusji na takie tematy, lecz zaczyna się to zmieniać. Wypada jedynie wierzyć, że nie jest to chwilowe zjawisko, lecz stały trend. Muzyka odgrywa ogromna rolę w codziennym życiu sporej ilości ludzi i warto zatroszczyć się o to, żeby dzieci już od najmłodszych lat zdobywały cenną wiedzę oraz informacje na ten temat. Podążanie w tym kierunku to inwestycja w przyszłość i rozwój młodych osób. Trudno znaleźć jakiś bardziej sensowny argument, który mógłby mieć tu swoje zastosowanie.

Działalność Chopina